اهمیت استفاده از باسکول در صنایع

باسکول ها روی یک سطح بتنی سوار شده‌اند و دارای یک مانیتور الکترونیکی یا دیجیتالی هستند که وزن کل وسیله نقلیه را نشان می‌دهد. آن‌ها عمدتاً برای توزین کامیون‌ها و کانتینرها استفاده می‌شوند. باسکول‌ها قابل اعتماد و دقیق بوده و روشی ایمن برای توزین کالاهای عمده هستند. باسکول‌ها به دلیل افزایش کارایی برای صنایع تولیدی بسیار مهم‌اند. آ‌ن‌ها برای اندازه‌گیری وزن یک وسیله نقلیه ورودی یا خروجی (بارگیری شده یا خالی) به منظور تهیه آمار مواد و محصولات دریافت شده یا ارسال شده، استفاده می‌شوند.

در ادامه به چند دلیل مهم اشاره می‌کنیم که نشان دهنده نقش مؤثر باسکول در صنایع مختلف است؛

تعیین رقم دقیق فروش: با مقیاس باسکول می‌توان مبلغ صحیح فروش را مشخص کرد، زیرا رقم فروش محصولات تولیدی اغلب براساس وزن آن‌ها محاسبه می‌شود.

ایمنی و کنترل اضافه بار: اضافه بار باعث فرسودگی و استهلاک  وسایل نقلیه می‌شود. استفاده از باسکول باعث می‌شود که علاوه بر مدیریت سوخت و هزینه‌های تعمیر و نگهداری، طول عمر وسایل نقلیه افزایش یابد. باسکول‌ها محیط کار را ایمن کرده و از اضافه بار کامیون‌ها جلوگیری می‌کنند. این امر حمل و نقل مواد را در داخل واحد تولیدی برای راننده و کارگران ایمن می‌سازد. یک وسیله نقلیه با اضافه بار همیشه برای راننده و سایر وسایل نقلیه در جاده ایمن نیست و ممکن است موجب بروز تصادفات جاده‌ای شود. از نظر قوانین راهنمایی و رانندگی، تردد وسایل نقلیه با بار بیش ار حد مجاز، ممنوع است. جریمه این کامیون‌ها ممکن است برای شرکت‌ها هزینه‌ زا باشد.

جلوگیری از سرقت محصولات: باسکول‌ها این اطمینان را ایجاد می‌کنند که ظرفیت بارگیری وسايل نقلیه با دقت محاسبه می‌شود تا از هرگونه سوءاستفاده یا سرقت کالاها جلوگیری شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *