بازار مخازن استیل و مشتریان آن

امروزه سازندگان انواع مخزن ذخیره سازی از متریال‌های مختلفی در تولید بهره می‌برند. با این حال مخازن فولاد ضد زنگ هنوز در صنعت انتخاب شماره یک هستند و مزایای استفاده از این مخازن از سایر گزینه‌های موجود بیشتر است. بزرگ‌ترین مزیت این مخازن دوام فوق العاده آن‌هاست که بسیار بیشتر از انواع دیگر مخزن است. این مخازن عمدتاً برای ذخیره‌سازی آب، مواد اولیه و محصولات صنایع غذایی و شیمیایی استفاده می‌شوند. کاربران مخازن استیل عمدتاً شامل صنایع زیر هستند؛

  • صنایع غذایی و آشامیدنی

  • صنایع داروسازی

  • صنایع نفت و پتروشیمی

  • صنایع شیمایی

برخی از مزایای استفاده از مخازن استیل ضد زنگ عبارتند از:

دوام فوق العاده: فولاد ضد زنگ در مقایسه با فولاد معمولی در برابر خوردگی مقاومت بسیار بیشتری دارد. این یک گزینه جذاب برای استفاده در هر صنعتی است که از مواد خورنده استفاده می‌کند. مخازن پلاستیکی می‌توانند بشکنند و همچنین تحت تأثیر سرما یا گرما شدید آسیب پذیر هستند.

قابلیت بازیافت: فولاد ضد زنگ یک آلیاژ فلزی بسیار مقاوم در برابر استهلاک است و به عنوان یک ماده دوستدار محیط زیست در نظر گرفته می‌شود. این ماده عمر طولانی دارد و ماهیت آن قابل بازیافت است. اقلام جدید از جنس استنلس استیل تقریباً از 60 تا 70 درصد از مواد بازیافتی ساخته می‌شوند.

بهداشتی بودن و صرفه جویی در هزینه: مخازن فولاد ضد زنگ به راحتی قابل تمیزکاری بوده و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را به دنبال دارند. این مخازن نه تنها از دوام و مقاومت بالایی برخوردارند، بلکه به صورت غیر قابل انکاری بسیار بهداشتی بوده و برای نگهداری از آب و مواد غذایی ایده‌آل هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *