صنایع متقاضی دستگاه های لیبل زن

برچسب گذاری مناسب محصولات تقریباً برای هر صنعتی به ویژه صنایع غذایی یک نیاز اساسی است. عرضه محصولات غذایی به بازار مستلزم داشتن لیبل مناسب است و باید حاوی اطلاعات مربوط به مواد استفاده شده در محصول باشد و مصرف کننده را از هرگونه واقعیت خاص که نیاز به توجه دارد آگاه کند. علاوه بر صنایع غذایی، یک ماشین لیبل زن برای کاربردهای دیگر نیز قابل استفاده است. به عنوان مثال، اگر یک بطری حاوی مواد شوینده، شیمیایی یا سمی است، لازم است یک لیبل مناسب بر روی آن قرار گیرد تا اطلاعات لازم را به مصرف کنندگان ارائه دهد. دستگاه‌های لیبل زنی برای صنایع مختلف از جمله صنایع دارویی، صنایع غذایی و آشامیدنی، آرایشی – بهداشتی، صنایع الکترونیک و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. محصولاتی از قبیل شربت‌‌ها، روغن‌های خوراکی، شامپو، آب معدنی، مواد آرایشی، قطعات الکتریکی نیازمند لیبل زنی هستند. انواع دستگاه‌های لیبل زن به شرح زیر می‌باشند:

لیبل زن دستی: این دستگاه‌ها گزینه خوبی برای کسانی است که مایلند هزینه‌های خود را پایین نگه دارند و بسته‌های زیادی برای لیبل زنی ندارند. این دستگاه‌ها می‌توانند تا 1000 لیبل را در ساعت نصب کنند و معمولاً مخصوص بطری‌ها می‌باشند. مزیت این نوع ماشین دستی این است که می‌توان هزینه‌ها را پایین نگه داشت و به آموزش زیادی احتیاج ندارد.

لیبل زن نیمه اتوماتیک: دستگاه لیبل زن نیمه اتوماتیک بهتر از دستگاه دستی است و معمولاً دارای این ویژگی است که قادر است به سادگی با استفاده از یک کلید فعال شود. این‌ها معمولاً ماشین‌های جمع و جوری هستند و برای لیبل زدن دو طرف انواع مختلف ظروف مناسب هستند. این نوع ماشین‌ها نرخ تولید بالاتری دارند و اوپراتورها برای کار کردن با آن‌ها به مهارت بیشتری نیاز دارند.

لیبل زن خودکار درون خطی: دستگاه لیبل زن خطی تجهیزاتی است که بسیار اتوماتیک بوده و برای خطوط تولید با حجم زیاد مفید هستند. این نوع ماشین‌ها گرا‌‌ن‌تر هستند اما بسته‌بندی و برچسب گذاری کارآمدتر و مؤثرتری را انجام می‌دهند. همچنین کاملاً خودکار بوده و بنابراین به کاهش هزینه‌های نیروی انسانی کمک می‌کنند.

لیبل زن غلطکی: این دستگاه مناسب لیبل زنی پرسرعت در ساعت‌های طولانی می‌باشد. این ماشین‌ها مناسب کارخانه‌جات بزرگ هستند و توانایی لیبل زنی بیش از 500 محصول در هر دقیقه را دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *