صنایع متقاضی پرس هیدرولیک

با توجه به نیازهای بازار، انواع مختلفی پرس هیدرولیکی در دسترس می‌باشد. پرس اربر (برای سوراخ كردن فلزات، مهرزنی، علامت گذاری كتیبه‌ها و غیره)، پرس‌های لمینیت (برای لمینیت كارت‌های شناسایی، گواهینامه ها و جلد كتاب‌ها)، پرس‌های قاب C (برای صاف كردن و مونتاژكاری)، پرس‌های پنوماتیک (برای مونتاژ و پانچ) و پرس‌های قاب H (قابلیت انجام پرسکاری‌های مختلف) برخی از انواع پرس هیدرولیک هستند.

در مجموع پرس‌های هیدرولیک در صنایع زیر کاربرد دارند؛

ساخت لوازم خانگی: از پرس‌های هیدرولیکی معمولاً برای مونتاژ قطعات یخچال، مایکروویو، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و… استفاده می‌شود.

ساخت قطعات الكتريكي: از پرس هيدروليک برای مونتاژ محفظه‌ها و سوئيچ‌های مورد استفاده در ايستگاه‌های سوئيچينگ استفاده مي‌شود. همچنین، ترموستات‌ها با استفاده از این فرآیند تولید می‌شوند.

ساخت سرامیک: روش سنتی ساخت سرامیک با استفاده از کوره‌هایی که در دمای بیش از 1800 درجه فارنهایت کار می‌کنند، می‌توانند با استفاده از پرس‌های جایگزین شوند.

ساخت قطعات خودرو: پرس‌های هیدرولیکی برای کاربردهای فرم دهی قطعات خودرو استفاده می‌شوند. اجزای بدنه، لنت ترمز، کف، باک سوخت و… قطعات خودرویی هستند که با استفاده از پرس هیدرولیک تولید می‌شوند.

صنایع هوایی: در صنعت هوافضا از پرس هیدرولیک برای فرآیندهای فرم دهی به فلز استفاده می‌شود. صفحه‌های بدنه و بال‌های هواپیما و هلی کوپتر با استفاده از پرس هیدرولیک ساخته می‌شوند.

سایر کاربردها: پرس هیدرولیکی تقریباً در سایر صنایع مقیاس بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. تولید خمیر کاغذ و کاغذ، محصولات چوبی و سیستم‌های دریایی همه به قدرت پرس هیدرولیک متکی هستند. پرس هیدرولیک محدود به صنعت مقیاس بزرگ نیست. بسیاری از مکانیک‌ها و افرادی که مشاغل مشابهی دارند، از پرس هیدرولیک استفاده می‌کنند. تقریباً در هر صنعتی که تولید در آن انجام می‌شود، دستگاه‌های پرس C-frame یا H-frame مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *