مشتریان الکتروموتور چه صنایعی هستند

در بازار انواع و اقسام الکتروموتور تولید و عرضه می‌‌گردد که برای اهداف مختلف صنعتی استفاده می‌شوند. این الکتروموتورها عبارتند از؛

الکتروموتور جریان مستقیم: از آن جا که این الکتروموتورها دارای گشتاور راه‌اندازی بالا و سرعت متغیر هستند برای کاربردهای سنگین مانند لوکوموتیو برقی، بالابرها و جرثقیل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

الکتروموتور شنت جریان مستقیم: این الکتروموتورها گشتاور شروع متوسط و سرعت تقریباً ثابت دارند و برای تولید ماشین تراش، جاروبرقی، ماشین لباسشویی، آسانسور، پرینتر و… استفاده می‌شوند.

الکتروموتور ترکیبی افزاینده: یک الکتروموتور با سرعت متغیر با گشتاور راه‌اندازی بالا است و در ماشین‌های برش، آسانسور، نوار نقاله و… استفاده می‌شود.

الکتروموتور سنکرون سه فاز: از آن جا که سرعت آن تحت بارهای متغیر ثابت می‌ماند، الکتروموتور سنکرون سه فاز برای کارکرد مداوم تجهیزات با سرعت ثابت مانند کمپرسورهای آمونیاک و هوا، کارخانه‌های نورد، صنایع کاغذ و سیمان استفاده می‌شود.

الکتروموتور القایی قفس سنجابی: این موتور کاملاً ساده است و از ظرفیت اضافه بار بالایی برخوردار است.  سرعت آن تقریباً ثابت و گشتاور شروع ضعیف است. موتور القایی قفس سنجابی در پمپ‌های آب، مته، آسیاب، فن، دمنده، ماشین لباسشویی و کمپرسور و… که نیازی به کنترل سرعت نیست استفاده می‌شود.

الکتروموتور قفس سنجابی دوبل: این الکتروموتور دارای گشتاور شروع بالا، ظرفیت اضافه بار زیاد و سرعت تقریباً ثابت است و از آن برای ماشین‌هایی که به گشتاور راه‌اندازی زیاد مانند پمپ‌های کمپرسور، پمپ‌های رفت و برگشتی، یخچال‌های بزرگ، سنگ شکن، ماشین آلات نساجی، جرثقیل و… استفاده می‌شود.

الکتروموتور القایی اسلیپ رینگ: دارای گشتاور شروع بالا و ظرفیت اضافه بار زیاد است. سرعت این الکتروموتور را می‌توان تا 50 درصد سرعت طبیعی آن تغییر داد. موتور القایی اسلیپ رینگ برای آن دسته از درایوهای صنعتی که به گشتاور راه‌اندازی و کنترل سرعت زیاد نیاز دارند مانند بالابرها، پمپ‌ها، دستگاه‌های سیم پیچ، دستگاه‌های چاپ، آسانسور، کمپرسور و… استفاده می‌شود.

الکتروموتور سنکرون تک فاز: الکتروموتور سنکرون تک فاز به دلیل سرعت ثابت، در ساعت‌ها و انواع دستگاه‌های زمان‌بندی، سیستم‌های ضبط صدا استفاده می‌شود.

الکتروموتور سری تک فاز: این الکتروموتور دارای گشتاور شروع بالا است و سرعت آن را می‌توان در محدوده وسیعی کنترل کرد. الکتروموتور سری تک فاز به طور کلی برای ساخت لوازم خانگی مانند یخچال، فریزر، جاروبرقی و… استفاده می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *