مشتریان دستگاه سند بلاست

صنایع دریایی، پتروشیمی و ساختمانی جزء مشتریان اصلی در بازار دستگاه‌های سند بلاست می‌باشند. بسته به جنس سطح، ساینده‌های استانداردی که می‌توان استفاده کرد عبارتند از؛ شن، فولاد، یخ خشک، سرباره مس و… . در ادامه به کاربردهای دستگاه سند بلاست در صنعت اشاره می‌گردد؛

از بین بردن رنگ و خوردگی: سندبلاست‌های قابل اطمینان می‌توانند رنگ و زنگ زدگی‌ها و سایر آلودگی‌ها را از اتومبیل‌ها، دیوارها، ماشین آلات و سایر سطوح از بین ببرند. این فرآیند به اندازه کافی ملایم است و بدون آسیب رساندن به ساختار فلز، رنگ روی آن را از بین می‌برد.

صاف و صیقلی کردن سطوح دستگاه‌ها و ابزارها: در حالی که تمیز کردن عملکرد اصلی سندبلاست است، اما این روند سطوح را نیز براق و صیقلی می‌کند. در بعضی موارد، قطعات مکانیکی کوچکی را خواهید دید که از فلز و پلاستیک ساخته شده‌اند و دارای سطوح خشن یا سایر بی نظمی‌ها هستند که کار کردن با آن‌ها را دشوار می‌سازد. سندبلاست نه تنها باعث صیقلی شدن سطوح می‌شود بلکه بلورها، برچسب‌ها و مواد اضافی را نیز از بین می برد. علاوه بر این، لبه‌های تیز اشیاء را نیز صاف می‌کند.

کپک زدایی: در برخی محیط‌های صنعتی مرطوب، کپک یک مشکل شایع است که در صورت عدم رسیدگی مناسب باعث بروز بسیاری از مسائل بهداشتی می‌شود. امروزه سندبلاست یک روش جدید برای از بین بردن کپک است. ماده‌ای که برای فرآیند کپک زدایی استفاده می‌شود، جوش شیرین یا یخ خشک می‌باشد. یکی از مزایای این روش این است که مکان‌هایی که دسترسی به آن‌ها دشوار است، با این روش به راحتی تمیز می‌شوند.

پاکسازی لکه‌های روغن در محیط کار: به طور معمول، محیط‌های صنعتی با گذشت زمان ممکن است با روغن و گریس آغشته شوند. یکی از راه‌های مؤثر پاک سازی استفاده از سندبلاست مرطوب است. این فرآیند همزمان آب داغ، صابون و ساینده را بر روی سطح می‌پاشد و لکه‌های چرب را از بین می‌برد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *