مشتریان فیدر چه صنایعی هستند

انواع مختلفی از فیدرها برای کاربردهای گوناگون موجود است و این ماشین آلات در صنایع مختلفی از معدن گرفته تا داروسازی تا کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. فیدرها به همراه تجهیزات حمل و نقل مواد مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولاً با سنگ شکن، خشک کن، آسیاب، نوار نقاله، مخلوط کن و میکسر یافت می‌شوند. پرمصرف ترین مدل‌های این ماشین آلات عبارتند از؛ فیدرهای پیش بند، تسمه‌ای، زنجیری، غلتكی، چرخان، دیسک گردان و ویبره.

فیدر پیش بند: از فیدرهای پیش بند معمولاً برای استخراج یا تغذیه مواد فله سنگین مانند فلزات و سنگ معدن‌های سنگین استفاده می‌شود. آن‌ها برای عملیات در شرایط مرطوب، چسبنده یا یخ زده محبوب هستند. یک طراحی مقاوم و سنگین می‌تواند حداقل زمان خرابی و سال‌ها عمر مفید را تضمین کند.

فیدرهای تسمه‌ای: فیدرهای تسمه‌ای مناسب‌ترین نوع برای کار با مواد سبک، ظریف، ساینده و جریان آزاد هستند. آن‌ها به عنوان فیدرهای افقی و مایل برای انتقال مواد عمده از زیر قیف تخلیه یا تنظیم خوراک به دستگاه‌های سنگ شکن استفاده می‌شوند. فیدرهای تسمه‌ای وسیله‌ای قابل اعتماد و اقتصادی برای انتقال مواد در بسیاری از صنایع و فعالیت‌های معدنی هستند.

فیدرهای لرزشی: این فیدرها تجهیزات تغذیه‌ای با جهت خطی در کارخانه‌های فرآوری سنگ معدن هستند که مواد را به طور یکنواخت و مداوم به سنگ شکن می‌فرستند. فیدر لغزشی می‌تواند به طور همزمان مواد را غربال کند و ظرفیت عملیاتی کل خط تولید را افزایش دهد. آن‌ها بیشتر برای طیف گسترده‌ای از انتقال مواد از جمله سنگدانه، ذغال سنگ و مواد شیمیایی استفاده می‌شوند.

فیدرهای رفت و برگشتی: فیدر رفت و برگشتی عمدتاً برای تغذیه مواد مختلف غیرچسبنده استفاده می‌شود. آن‌ها به ارسال یکنواخت و مداوم مواد عظیم و دانه‌ای از منبع خوراک به دستگاه دیگری کمک می‌کنند. فیدر رفت و برگشتی به طور گسترده‌ای در خط خرد کردن و غربالگری کارخانجات سیمان، صنایع شیمیایی و… استفاده می‌شود.

فیدر گریزلی: فیدرهای گریزلی به دلیل توانایی حمل بارهای سنگین از کامیون‌ها و لودرها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. این نوع فیدر در بسیاری از صنایع از جمله بازیافت، معادن، عملیات شن و ماسه و همچنین طیف وسیعی از صنایع فرآوری مواد معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از فیدر گریزلی اغلب برای تغذیه سنگ شکن‌های فکی استفاده می‌شود. فیدرهای ارتعاشی گریزلی، ماشین‌های سنگین و محکمی هستند که می‌توانند بارهای زیادی را از تجهیزات حمل بار یا لودرها جذب کنند. آن‌ها جریان یکنواخت و منظمی از مواد را برای پردازش پایین دست خود فراهم می‌کنند. از فیدرهای گریزلی در صنایع معدنی، جاده سازی، ساخت پل، معادن سنگ، بازیافت، ساخت و ساز و صنایع سیمان استفاده می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *