مشتریان فیلرهای صنعتی چه صنایعی هستند

انواع مختلفی از دستگاه پرکن صنعتی در بازار وجود دارند که عبارتند از؛ فیلر مایعات، فیلر پودر، فیلر توزین ارتعاشی، فیلر کپسول و فیلر پمپ جابجایی مثبت. در ادامه به کاربرد هر یک از این فیلرها در صنایع مختلف اشاره می‌شود.

ماشین آلات فیلر مایعات: دستگاه‌های پرکن مایعات معمولاً در صنایع آشامیدنی استفاده می‌شوند. این دستگاه‌ها مقدار دقیق مایع را در ظروف مختلف مانند بطری، قوطی یا ظروف پت، پر می‌کنند. این نوع دستگاه پرکننده می‌تواند طیف وسیعی از مایعات، از جمله آب معدنی و نوشیدنی‌های گازدار را پوشش دهند. حتی می‌توان از آن‌ها برای پر کردن مواد غذایی مانند سس، روغن پخت و پز و سوپ نیز استفاده کرد.

ماشین آلات فیلر پودر: دستگاه‌های پرکننده پودر معمولاً در پر کردن نشاسته، خوراک، چاشنی ها و سموم دفع آفات در انواع مختلف بسته بندی استفاده می‌شوند. آن‌ها معمولاً در صنایع غذایی و آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و شیمیایی کاربرد دارند.

ماشین آلات پر کننده توزین ارتعاشی: این نوع دستگاه پرکننده با چندین سینی ارتعاشی طراحی شده است تا محصولات را با دقت در سطل توزین پخش کند. هنگامی که وزن مورد نیاز حاصل شد، سطل محصول را در یک ظرف خالی می‌کند. دستگاه‌های پرکننده توزین ارتعاشی معمولاً در توزیع کنترل شده محصولاتی که ماشین آلات سنتی پرکن پودر دقت لازم برای انجام آن را ندارند، استفاده می‌شوند. آن‌ها قادرند مواد دانه‌ای خشک را که به توزین دقیق نیاز دارند در بسته بندی مورد نظر پر کنند و این امر در صنایع شیمیایی بسیار ضروری است.

ماشین آلات فیلر کپسول: این نوع دستگاه پرکن به جای پر کردن ظروف از نظر وزنی، به ریختن مواد برحسب قطعه یا تعداد متکی است. دستگاه‌های پر کننده کپسول معمولاً برای اهداف دارویی استفاده می‌شوند. آن‌ها قادر به شمارش دقیق کپسو‌ل‌های ژلاتین نرم و سخت، قرص‌ها و قر‌ص‌های روکش دار هستند. جدا از صنعت داروسازی و غذا، این دستگاه پرکننده همچنین در حوزه‌های کشاورزی، مراقبت‌های بهداشتی و مهندسی شیمی استفاده می‌شود.

ماشین آلات فیلر پمپ جابجایی مثبت: این نوع خاص دستگاه پرکن با پمپ جابجایی مثبت طراحی شده است و به راحتی می‌تواند طیف وسیعی از مواد را کنترل کند. این ماشین آلات به طور عمده در پر کردن مایعات با ویسکوزیته بالا مانند ژل، کرم و لوسیون استفاده می‌شوند. با این وجود، قابلیت ریختن محصولات رقیق و غلیظ را نیز دارند که شامل شامپو، نرم کننده های مو، ژل مو، کرم‌های آرایشی، عسل، سس‌های سنگین، خمیر پاک کننده، واکس اتومبیل و… می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *