مشتریان ماشین آلات سی ان سی چه صنایعی هستند

این روزها دستگاه‌های CNC تقریباً در همه صنایع از کارگاه‌های تولیدی کوچک تا صنایع بزرگ یافت می‌شوند. تقریباً هیچ جنبه تولیدی وجود ندارد که در ارتباط با این ماشین آلات نباشد. در ادامه به صنایعی که از مراکز ماشینکاری سی ان سی استفاده می‌کنند، اشاره می‌شود:

صنایع تراش فلزات: صنعت خودروسازی برای ساخت شافت، چرخ دنده و بسیاری از قطعات دیگر در این دسته قرار دارد. همچنین صنایع تولیدی برای ساخت قطعات مختلف گرد، مربع، مستطیل، رشته‌ای و… در این گروه قرار دارند. تمام این کارها توسط ماشین آلات مختلف مانند ماشین تراش، فرز، دریل کاری، ماشین شکل دهنده، ریمر و… انجام می‌شود.

صنایع ساخت فلزات: در بسیاری از صنایع، صفحات نازک مانند صفحات فولادی برای اهداف مختلف مورد نیاز است. در این صنایع از دستگاه‌های سی ان سی برای عملیات مختلف ماشین‌کاری مانند برش با شعله یا لیزر، پانچ، فرم دهی، جوشکاری و… استفاده می‌شود.

سایر صنایع: ماشین‌های سی ان سی همچنین در صنایع تولیدات چوبی و خراطی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از فناوری سی ان سی در حکاکی و صنعت برق نیز استفاده می‌شود. در هر صنعتی مطمئناً نوعی از دستگاه سی ان سی  پیدا خواهد شد. پیشرفت‌های حاصل شده در بخش‌های تولید عمدتاً به پیشرفت تکنولوژی سی ان سی مربوط می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *