کاربردهای فن صنعتی

هواکش‌ های صنعتی کاربردهای زیادی در صنعت دارند و مشتریان آن در بازار خواهان مدل‌های مختلفی از آن هستند. فن های صنعتی می‌توانند جریان هوای کثیف، دمای بالا، محیط‌های خورنده و موارد دیگر را در فضای داخل کارخانه کنترل کنند. در ادامه مهم‌ترین عملکردهای فن های صنعتی مورد بررسی قرار می‌گیرند؛

1- محیط کار راحت و مطلوبی را برای کارکنان فراهم می‌کنند

کار در داخل یک واحد تولیدی به مدت هشت ساعت یا بیشتر، بدون وقفه و ایستاده، خسته کننده است. به خصوص اگر محیط کار گرم، مرطوب و پر از گرد و غبار باشد، می‌تواند به بینایی و تنفس کارگران آسیب برساند، که به نوبه خود باعث کاهش بهره‌وری می‌شود. فن های صنعتی این جا کار خود را با دمیدن این هوای گرم و پر از گرد و غبار به بیرون و تأمین هوای تازه و پاک، انجام می‌دهند.

2- فن ها هرگونه گاز و سموم خطرناک را از محیط کار خارج می‌کنند

جدا از تأمین آسایش، فن های صنعتی کار بسیار بیشتری انجام می‌دهند و محیط را از هرگونه سموم مضر، مواد شیمیایی ناسالم و گازهای منفجره ایمن نگه می‌دارند. این مواد معمولاً در فرایند تولید به وجود می‌آیند. استفاده منظم از این فن‌های صنعتی همچنین به جلوگیری از تجمع بخار، مواد شیمیایی و گرد و غبار کمک می‌کند که در صورت انباشت طولانی مدت کشنده خواهند بود.

3- فن ها مواد را در طول فرایند تولید خشک می‌کنند

در صنایع خاص، مانند غذا یا چاپ، خشک کردن گام ضروری در ایجاد محصولات نهایی است. فن ها این کار را به خوبی انجام می‌دهند. هوایی که آن‌ها می‌دمند، می‌تواند در عرض چند ثانیه محصول را خشک کند. این امر همچنین باعث می‌شود که در زمان و نیروی انسانی صرفه جویی شود، که در افزایش بهره‌وری تولید مؤثر است.

4- از فن ها برای جابجایی مواد استفاده می‌شود

فن ها می‌توانند کار انتقال ایمن موادی مانند شن، خاک اره و سایر مواد را از یک ایستگاه به ایستگاه دیگر، از طریق تسمه نقاله، یا از کارخانه به یک کامیون یا بالعکس را به خوبی انجام دهند.

5- فن ها می‌توانند باعث صرفه جویی در هزینه‌های انرژی شوند

اگر یک کارخانه از فن های صنعتی با کیفیت بالا استفاده کند، دیگر نیازی به یک سیستم تهویه مطبوع بزرگ و گران قیمت نخواهد داشت. برخی از فن های صنعتی با تکنولوژی پیشرفته در بازار موجود هستند که با استفاده از تیغه‌های مخصوص، هوادهی بیشتر با مصرف انرژی کمتری دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *